نمایشگاه سیبت آلمان

'سبيت ۲۰۰۶': ابزارک های فردا

نمايشگاه فن آوری های پيشرفته سبيت ۲۰۰۶ در هانوفر آلمان ادامه دارد. در زير برخی از جالب ترين ابزارک های (Gadget) عرضه شده در اين نمايشگاه معرفی شده اند:

دوربين تصويربرداری ديجيتال "سامسونگ" - VP-X210WL


اين دوربين را می توان به بازو بست

اگرچه دوربين های تصويربرداری ديجيتال هر روز کوچکتر می شوند اما هنوز هم بايد برای کار، آنها را در دست گرفت، حتی زمانی که به هر دو دست خود نياز داريم.

شرکت سامسونگ با توليد اين دوربين برای حل مشکل گام مهمی برداشته است. اين دوربين عدسی مستقلی دارد که می تواند تصاوير را از فاصله ای دور بدون سيم به بدنه اصلی اين ابزارک منتقل کند.

حداکثر فاصله برای اين لنز ۴ متر است.

داشتن يک لنز جداگانه موهبتی است که خصوصا هنگام تصويربرداری از خود بکار می آيد. اين ابزارک با وسيله جانبی ديگری همراه است که با آن می توان لنز را به بازوی خود بست تا هنگام انجام حرکات ورزشی بدون نياز به استفاده از دست ها تصويربرداری کرد.

فن آوری "تصوير پايدار" نيز اين امکان را می دهد که هنگام حرکت شديد تصاوير به ميزان کمتری جابجا شوند و نتيجه قابل قبول تر باشد.


قاب عکس "پاروت"


اين قاب ها، اندازه عکس ها را به اندازه نمايشگر خود تطبيق می دهند

مشکل دوربين های عکاسی ديجيتال اين است که مردم را به گرفتن تعداد زيادی عکس تشويق می کند به حدی که ديگر نمی توان آنها را قاب گرفت.

قاب عکس های ديجيتال ساخت شرکت پاروت می توانند تا ۱۰۰ عکس را بصورت متناوب نمايش دهند.

قاب عکس ها مجهز به فن آوری بلوتوث (Bluetooth) هستند و حافظه ای ۳۲ مگا بايتی برای ذخيره عکس دارند. اين قاب ها با حاشيه چوبی يا چرمی و در رنگ های مختلف عرضه شده اند.

اين قاب بصورت خودکار اندازه عکس ها را با اندازه نمايشگر ۷ اينچی خود تطبيق می دهد.

شب ها يا وقتی نور اتاق کم می شود صفحه قاب عکس کم نورتر می شود تا مزاحمتی ايجاد نکند و در مصرف انرژی نيز صرفه جويی کرده باشد.


مای ويو تی وی "لوسنت"


کانال های تلويزيونی در آينده شبيه به ای ميل همه جا در دسترس هستند

بزودی شما قادر خواهيد بود کانال های تلويزيونی اشتراکی مختص به خودتان را هر جا که می رويد همراه ببريد.

شرکت آمريکايی لوسنت قالبی را برای روزهايی که ديدن تلويزيون برخلاف دريافت از طريق آنتن، از خطوط اينترنت قابل دريافت می شود عرضه کرده است.

اين ابزارک که مای ويو تی وی نام دارد امکان ديدن کانال هايی که بينندگان مشترک شده اند را فارغ از محل اقامتشان فراهم می کند.

هدف شرکت لوسنت اين است که کانال های تلويزيونی را همچون ای ميل شخصی افراد، هر جا که می روند در دسترشان قرار دهد.

اين ايده هنوز در مرحله آزمايشی است و کارهای زيادی بايد از سوی شرکت سازنده نرم افزار و پخش کنندگان تلويزيونی برای راه اندازی آن صورت گيرد.


نمايشگر "هانسپری" برای بچه ها


پوشش اين نمايشگرها را می توان از نمايشگر جدا کرد

کودکان معمولا با رايانه ها ارتباط خوبی برقرار می کنند، اما جعبه کرم رنگ رايانه و نمايشگر آنها چندان شباهتی به اسباب بازی بچه ها ندارند.

شرکت هانسپری مجموعه ای متنوع از نمايشگرهای مختص کودکان را برای حل اين مشکل طراحی کرده است.

نمايشگرهايی با لباس زرافه، فيل، قورباغه و خرس عروسکی برای استفاده کودکان عرضه شده اند.

پوشش های متنوع اين نمايشگر ها قابل جداکردن و شستشو هستند تا بتوان اثر انگشت کوچک بچه ها را از صفحه نمايشگر به آسانی پاک کرد.


لپ تاپ های "اگو"


برای خانم ها!

اين رايانه دستی می تواند برای يک خانم شيک پوش يا احتمالا آقايی با سليقه لطيف باشد که اشتهای سيری ناپذيری برای زيبا جلوه کردن دارند.

در کنار طراحی ساک مانند اين رايانه، دوربينی در آن تعبيه شده که می تواند صفحه نمايشگر را به آينه ای برای خودآرايی تبديل سازد.

به گفته بنيانگذار اگو، تا قبل از اين همه چيز رايانه ها در سرعت، مشخصات و حجم خلاصه می شد، اما اگو بگونه ای طراحی شده که مردم کارهای معمول روزانه ای را که می خواهند با آن انجام دهند.

اين رايانه ها از ماه آوريل به بازار عرضه می شوند.

/ 0 نظر / 32 بازدید