میزبانی مطابق میل شما

Webeiran.com

مترجم:حمیدرضا شریف زاده

اشاره:

سایت های فراوانی وجود دارند که می توانید از آنها فضای رایگان میزبانی وب بگیرید.

عکس تزینی است

 

درچند سال اخیر قیمت فضای وب به طور محسوسی کاهش یافته است اماهنوز هم هزینه در بر دارد،البته در صورتی که بخواهید یک سایت تجاری راه اندازی کنید،پرداخت هزینه چندان مهم نیست اما اگر تنها می خواهید یک صفحه شخصیHome Pageبرای خود داشته باشید پرداخت پول تا حدودی ناخوشایند است.

درصورتی که بخواهید از فضای وب برای ارائه آهنگهای MP3استفاده کنید،باید آهنگهای خود را به سایت های ویژه این کار همچونMP3.com منتقل آپلودکنید،زیرا بسیاری از فراهم کنندگان فضای وب رایگان به شما اجازه انتقال فایل هایی با حجم بیشتر از صد کیلوبایت را نمی دهد یا اصلا انتقال فایل های MP3را قدغن کرده اند.

از طرف دیگر وبلاگ نویسی(نوشتن خاطرات ویاداداشتهای روزانه)مدنظر شماست،بهتر است از سرویس های Blogspot ویا پرشین بلاگ استفاده کنید که امکانات این کار را برای شما مهیا کرده است.

سایت های فراوانی وجو دارند که به شما میزبانی ارائه می کنند وبسیاری از آنها بدون پرداخت هزینه،مقداری فضا به شما می دهند،اما بین میزبانها تفاوتهای زیادی وجو دارد برخی از آنها مقدار داده قابل انتقال در هر ماه را محدود می کنند،برخی صرفابرای امور خیریه وسازمانهای عام المنفعه طراحی شده اند وبرخی دیگر بیشتر مناسب افراد مبتدی بوده و طراحان وب مجرب را خسته می کنند.

در هر صورت از هر میزبان وبی که استفاده کنید،برخی از کارها هموراه غیر مجاز هستند اغلب سرویس ها،ذخیره سازی فایل را ممنوع می کنند چراکه میزبانهای رایگان از راه فروش تبلیغ در آمد کسب می کنند وبرای این منظور به سایتی که شما راه اندازی می کنید نیاز دازند.حال اگر به دنبال یک هاردیسک Online برای ذخیره فایل های خود می گردید باید به جایی دیگر مراجعه کنید به علاوه میزبانهای رایگان به شما اجازه نمی دهند که تبلیغات مربوط به خود را در صفحه تان قرار دهید ومطابق انتظار انجام هر مورد غیر قانونی،کاملا ممنوع شده است. همواره به خاطر بسپارید که پیش از انتقال کدهایHTML خود،لازم استشرایط،ضوابط وخط مشی میزبان را به دقت مطالعه کنید در ضمن برخی از میزبانها نه تنها فایل هایMP3 ،بلکه استفاده از اسکریپ ها فایل ها با قالبEXE و هر نوع قالب پیچیده دیگر را ممنوع می کنند وبرخی دیگر اجازه نمی دهند که از فضای رایگان برای فعالیتهای تجاری استفاده کنید.

به منظور اینکه بفهمید آیا شرکتهای میزبانی رایگان جایگزین مناسبس برای حسابهای ارزان قیمت میزبانی با امکانات تجاری هستند یا خیر،چندیی سایت میزبانی کاملا متفاوت انتخاب شده اند تا با بررسی خصوصیات آنها،بهترین را برگیزیند.

2itb.com

http://www.2itb.com

با مشاهد صفحه ابتدایی این سایت،دلسرد نشوید،چرا که این صفحه بیسار ناشیانه طارحی شده است وبا مشاهد آن چندان نمی توانید نسبت به سرویس دهی مطلوب آن مطمئن شده پس از آنکه در سایت،ثبت نامSign Up کردید مراحل بعدی حرفه ای تر شده اند وگزینه ای متنوعی در اختیار شما گذاشته می شود که امکان انتقال فایل ها را از یک ویرایشگر وب ویا برنامهFTP را به شما می دهد به علاوه می توانید از ابتدا از قالبهای آماده شده برای ساخت صفحات خود کمک بگیرید ودر صورتی که صفحات ایجاد شده چندان باب میل شما نبود، مجموعه کاملی از قالبهای متنخب وجود دارد که می توانید یکی از آنها را برگزینید.

این سایت مجموعه متخبی از بخشهای افزودنی شامل یک تابلوی اعلانات،اسکریپ پست الکترونیکی و بخش نظر خواهی را به صفحتات اضافه می کند اگر چه این بخشها جزء مقدمات کار محسوب می شوند تبلیغات اجتناب ناپذیر،بخش آزار دهنده سایت به حساب می آیند که به طور میانگین هر صفحه حاوی دو تبلیغ باز شو ویک بنر تبلیغاتی است،از طرف دیگر سرعت نمایشصفحات،بالا بوده وفضا وپهنای باند کافی برای یک صفحه شخصی معمولی یا یک یاست تخصصی وجود دارد.نام سایت به یک زیر حوزه (همانندWebmag.2itb.com )تعریف می شود ودارای امکاناتی چون انتقال نامه الکترونیکیeMail Forwarding وپست وبی بوده ویک برنامه مدیریت فایل مناسب مبتنی بر مرورگر ارائه می کند.

2itb.com با قابلیت انعطاف پذیری برای کاربران مبتدی و متوسط بسیار مناسب بوده و تبلیغات آن هم بیشتر از سایر سرویس ها نیست.درمجموع می توان گفت که این سرویس بسیار مناسب بوده اما دارای ویژگی نیست که واقعا آن را نسبت به سایر سرویس ها متمایز کند.

فضا:12مگابایت

پهنای باند:ماهانه512 مگابایت

ویژگی های خاص: FTP ابزار ساخت صفحات سایت،پست الکترونیکیPOP3 وپست وبی

محدویتهای :نمی توانید از صفحات HTML خود به فایلی پیوند (لینک)دهید.

Bravenet

www.Bravenet.com

این سایت با 5/3 میلیونن عضو ،یکی از شرکتهای محبوب میزبانی وبی است که یک مجموعه گیج کننده از سرویس ها شامل تابلوهای اعلانات،ابزاری ثبت در موتور جست وجو،صفحه نظرخواهی،شمارنده ها،اتاقهای گفت وگو وحتی بازی ها را در بر می گیرد این سرویس با دراختیار گذاشتن100مگابایت فضا وحد انتقال داده به صورت ماهانه600مگابایت و روزانه20 ماگابایت،یکی از بهترین سرویس های پهنای باند در وب را ارائه می دهد.

نام سایت شما به صورت زیر حوزه مانندWebmag.bravepages.comبوده و دارای بنر های تبلیغاتی است اما تبلیغات باز شو به ندرت در آن دیده می شوند.

ابزارهای متنوعی را در اختیار شما می گذارد تابلوی اعلانات آن بسیار جالب وآمار بازیدکنندگان سایت هم مناسب است ابزار ساحت سایت آن،اغلب باعث سردرگمی کاربر می شود،این ابزار در هر با اجرا از شما می خواهد که بسته میزبانی خود را با خرید یک نسخه ارتقا دهید.پیامهای خطا وصعیت در بعضی موارد کاملا تحت تاثیر این درخواستهای ارتقا قرار می گیرند،به گونه ای که حس می کنید در محلی پر از فروشنده قرار گرفته اید!

در مجموع برخی از ابزار های کاربردی این سایت، به طور ناشیانه یکپارچه شده اند وپیامهای مربوط به فروش،موجب عصبانیت کاربر می شود.

فضا :100مگابایت

پهنای باند :ماهانه600مکابایت(حداکثر20 مابایت در روز)

ویژگی های خاص : 333 ،ابزارهای ساخت سایت

محدویتها : حداکثر حجم فایل 1مگابایت باشد،222 ممنوع شده اند.

Contributions

www.Contributions.org.uk

سايت Contributionsيك پروژه مشترك بين شركتProject North East وشركت ميزبانيZebrahosts است كه امكاناتي چون فضاي وب،پهناي باند كافي،استفاده از زبانهايPHP,CGI,FTP وآمار مربوط به سرور را در اختيار شما مي گذارد واز همه مهمتر اينكه آگهي تبليغاتي ندارد.البته هر كسي نمي تواند از اين سرويس استفاده كند چرا كه تنها محدود به امورخيريه وسازمانهاي عام المنفعه است ودر ضمن پيش از استفاده از فضاي وب آن،به يك نام حوزه نياز داريد. به طور كلي سرويسي ارزشمند براي اهداف ارزشمند است.

فضا :50 مگابايت

پهناي باند:ماهانه 350 مگابايت

ويژگي هاي خاص:‌PHP,CGI,FTP آمارهاي سروري

محدويتها:تنها سازمانهاي عام المنفعه و خيريه مي توانند از سرويس آن بهره مند شوند.

 

FortuneCity

www.FortuneCity.co.uk

اين ميزبان وب هيچ امكانات اضافي اراده نمي دهد حتي قالبهاي سايتي هم در آن وجود ندارد اما در صورت آشنايي با ويرايشگرHTML اين مورد لزوما عيب محسوب نمي شود اين ميزبان با در اختيار گذاشتن 25مگابايت فضاي ديسك و3 گيگابايت پهناي باند در هر ماه براي كاربراني مناسب است كه قصد دارند كاري بيشتر از ساخت چند صفحه ساده انجام دهند البته توجه داشته باشي كه حداكثر حجم فايل بايد 1مگابايت باشد واستفاده از فايل هايMP3 نيز ممنوع است.به علاوه هرگونه تهمت وتوهين به اشخاص موسسات وشركتهاي ديگر غير مجاز است.بدين ترتيب اين سايت شرايط وضوابط بيشتري نسبت به ساير سايت ها دارد.در صورتي كه از شرايط وضوابط سرويس دهند ناراحت نمي شويد ميزباني اين سايت وبهتر از سايرين است چراكه صفحات به سرعت بارگذاري مي شوند احتمالا به افزايش پهناي باند نياز پيدا نمي كنيد وتبليغات بازشو ندارد اما در عوض بالاي هر صفحه يك بانر تبليغاتي وپايين صفحه هم لوگوي مربوط به سرويس دهند قرار مي گيرند.استفاده از برنامهمديريت آن بسيار آسان است.

فضا:25 مگابايت

پهناي باند:ماهانه3گيگابايت

ويژگي هاي خاص:FTP

محدويتها:حداكثر حجم فايل1مگابايت وMP3 ممنوع است.

FreeServes

www.FreeServes.com

اين سايت هم مانند اغلب ميربانهاي رايگان وب سرويس هاي پ.لي متنوعي را در اختيار كاربران مي گذارد.اما سرويس رايگان آن براي مبتديان وب مناسب است.امكاناتي از قبيل تابلوي اعلانات وشمارنده وهمچنين پست وب ودو آدرس پست الكترونيكي وبرنامه مديريت فايل را دراختيار مي گذارد.

فضا:12 مگابايت

پهناي باند:ماهانه500مگابايت

ويژگي هاي خاص:پست وبي،انتقال نامه الكترونيكي وابزار ساخت سايت

محدويتها:حجم فايل حداكثر مي تواند256كيلو بايت باشد وامكان استفاده ازFTP

Yahoo Geocities

http://geocities.yahoo.com

اين سايت به علت قدمت به عنوان پدر ميزبانهاي وب شناخته مي شود.تركيب قابل قبولي از فضاي وب(15مگابايت)وپهناي باند ماهانه(3گيگابايت)در اختيار كاربر قرار مي دهد.اتنقال داده ها به صورت ساعتي كتنرل مي شود.احتمال اين وجود دارد سايت به طور موقتي به علت حجم تقاضاي زياد در يك زمان،در طول روز غير قابل دسترس باشد.بهترين مزيت اين سرويس دهنده بخش راهنمايي آن استHelp Section است كه به صورت جامع وبه زباني نوشته شده كه اغلب براي كاربران نا آشنا بهHTML قابل فهم وانجام است.درصورتي كه بخش طراحي وب تازه كار هستيد سرويس پيشنهادي ما به شماست.

در مجموع مي توان گفت كه اين سرويس براي مبتديان بسيار مناسب بوده اما برسي ساعتي پهناي باند آن كمي مشكل ساز است.

فضا:15 مگابايت

پهناي باند:ماهناه3گيگابايت(به صورت ساعتي)

ويژگي هاي خاص:FTP،قالبهاي متنوع براي مبتديان،ابزار هاي ساخت سايت

محدويتها:در صورت عدم رعايت حد ساعتي پهناي باند،سايت آف لاين مي شود.

Lycos Tripod

http://www.tripod.lycos.co.uk

Tripod كه حالا بخش از امپراتوري قدرتمند لاكاس(Lycos) محسوب مي شود از زمان پيدايش اينترنت جزو ارائه دهندگان فضاي وب رايگان بوده است ودر حال حاضر هم با ارائه50مگابايت فضا بدون محدويت پهناي باند يا حجم فايل ها،سرويس جذابتري را در مقايسه با سايرميزبانهاي رايگان در اختيار كاربر مي گذارد.البته اتنقال فايل هايMP3 به جز مواردي كه اثر متعلق به خودتان باشد ممنوع است.اين سرويس برخي ويژگي هايCGI همانند فرم نظر خواهي را دارا بوده وامكان دستيابي بهFTP را ميدهد ازPHP و

/ 0 نظر / 22 بازدید