بحثی که دوست دارم شما هم در آن شرکت کنید.

دراین دنیا به کجا می رویم منظورم دنیای اینترنت است.

همه خود را یک جوری توجیح می کنند از منه وبلاگ نویس گرفته تا...

اول:

سرعت اتصال به اینترنت پایین هست و هزینه های تهیه آن بالا هیچ وقت نمی توانی دوISP با هزینه یکسان پیدا کنی؟

من با مدیریکی ازISPها در این مورد صحبت کردم که چرا سرعت اینجور هست وچرا یک اتصال پایدار در مثلا یک ساعت معین اصلا پیدا نمی شود و بعد از نیم ساعتDC می شود از مخابرات گله می کند که خطو دیتا ندارند،سیم کشی ها هنوز مسی هستند و بهترین ساعاتی که مشتریان زیادی داریم مخابرات خطها را دست کاری می کند.و...

اما بشنوید صحبت یکی از مسئولین فنی مخابرات را که خود را اینجور توجیح می کنند؟

که مشکل را خودISPها به وجود می آورند بعضی ها کارت ویبرنوری استانداری ندارند ونرم افزارهای فیلترینگ اکانتینک،کنترل پهنای باند،مسیریابی و تنظیم بار به روز نیستند.. اینکه سرویس دهی همزمان آنها به تعدادی محدودی است مثلا150نفر با لینک2 مگابیت ولی آنها در روزهای پرمصرف خود نیز از همین لینک 2 مگابیت استفاده میکنند که خود یک مشکل پایدار نبود اتصال و سرعت هست.

ما که نفهیمیدم باید در قرن 21 چه کار کنیم کشور های پیش رفته ب دنیابDSL ملزماتی از این قبیل می روند بعد ما باید با سرعتی که سمت راست صفحه نمایش نمایان می شود33.6 و بعد که ای سرعت رو در یکی از سایتهای تست سرعت امتحان می کنی می بینی سرعت اتصال شما27 و یا 26 کیلوبیت هست.

دلمون خوش کردیم به چی؟نمی دانمشاید 25 سال دیگر باید صبر کنید تا کابل های ویبرنوری جایگزین سیم های مسی شوند.

دوم:

بیاید کمی واقع بین باشیم WWW هم یک دنیای دیگر هست مثل همان دنیای که ما در آن زندگی می کنیم همه جوره در آن پیدا می شه بد وخوب هر طور آدم و سایت بخواهی درآن پیدا میشه؟!؟ پس باید به همه احترام بگذاری و راستگو باشی.

متاسفانه همه چی برعکس شده اگر کارهای نظیر هک کردن پیدا کردن پیدا کردنIP آدرس شکستن فیلترو..رو بلد باشی همه با شما دوست هستند وهر روز چندین ایمیل برایتان می یاد که شما را دعوت به همکاری می کنند.!!؟ویا اینکه در چت با اسم دروغین و همین جور حرفهای دروغین ذهن کسی دیگر رو به بازی بگیری چرا؟طبق آماری که از سایت یاهو در ماه فبریه اعلام شد در اتاقهای گفتگو این سرویس دهنده اینترنتی روزی200 ایرانی وجود دارند که این خود گویای همه چیز هست؟متاسفانه وقت و هزینه ای بی هیچ وسود و یافته ای مثبت هدر می رود وکسی جلو دار آن نسیت چرا؟

و در آخر در مورد وبلاگ نویسی:

به قول یکی از دوستان وبلاگ نویس زیاد شده ولی وبلاگ خوان کم همه دوست دارند وبنویسند وبه دیگر دوستان خود لینک بدهند وفقط تعریف کنند مثلا من به آدرس یکی از دوستانم که تازه وبلاگشو درست کرده بود برای دیدن ونظر دادن در مورد قالبش سر زده بودم دیدم وخواندم که دوستی پیام گذاشته « چه وبلاگ زیبایی داری و مطالب بسیار مفید که استفاده کردم اگر خواستی تبادل لینک کنیم»جالبیش اینجا بود دوست من اصلا مطلبی جزءیک کلمه سلام ودیگر هیچ و قالبی که فقط یک پس زمینه وبدون هیچ لینکی خیلی جالب بود؟

حمید سلیمانی فروردین 83

www.Hamidonline.uni.cc

 

/ 0 نظر / 23 بازدید